Tatrografia

Dla tych, którzy górami potrafią żyć w dolinach

Wpis

sobota, 09 czerwca 2012

Polana pod Jaworki bis

Dziś rano dowiedziałam się, że w Tatrach niektóre nazwy nie tylko powtarzają się, ale też występują całkiem blisko siebie na mapie. Przykładem takiej sytuacji jest Polana pod Jaworki, która znajduje się zarówno przy szosie z Zakopanego do Witowa, blisko za skrętem do Chochołowskiej (jadąc do Witowa, bo odwrotnie byłaby Polana Biały Potok), jak i na terenie Chochołowskiej. Jak widać, po sąsiedzku znajdują się te same rzeczy, choć właściwie... zupełnie nie te same.

Polana pod Jaworki w Dolinie Chochołowskiej znajduje się za Huciskami, na chwilę przed rozwidleniem szlaków do Kościeliskiej przez Ścieżkę nad Reglami. Pisałam co nieco o tym rejonie na samym początku działalności bloga :). Stare czasy... Nie ukrywam, że miałam spory problem ze zlokalizowaniem tej polany na mapie, bo, drodzy Czytelnicy, w internecie wcale nie jest łatwo znaleźć porządną mapę Tatr. Akurat nie mam swoich map i innych zabawek przy sobie. Okazało się, że pomogła mi... mapka z tego właśnie bloga, link powyżej.

Co ciekawego znajdziemy na tej polanie? Prawdopodobnie ławeczki, skałki i stado owiec, które są tam wypasane. Strasznie już być w tych Tatrach chcę :).

Polana Pod Jaworki (źródło: Wikimedia, autor: J.Opioła, licencja GNU)

Znacie więcej nominalnych powtórzeń w Tatrach?

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
tatrografia
Czas publikacji:
sobota, 09 czerwca 2012 09:52

Kanał informacyjny

O Tatrografii

Odwiedzająca Tatry od urodzenia, z zamiłowaniem do herbaty z brusznicą w Starej Roztoce i zachodów słońca nad Witowem. Poszukująca ukrytych i niedocenianych perełek w Tatrach. Nigdy nie była na Giewoncie (i się nie wybiera).